АЛЕКС

420 ден

Опис

Издавач: Сакам книги

Година на издавање: 2013

Автор: Пјер Леметр

Јазик на преводот: македонски

Корица: мека

Број на страни: 339

Кратка содржина: И покрај тоа што прекрасната, Алекс Прево не е обична девојка, нејзиното време истекува.Таа е затворена, заробена во кафез кој виси на два метри од земјата, изгладнета, претепана, оставена на милост и немилост на човекот кој сака да ја гледа како умира.

Детективот Врховен нема ништо важно за да ја води истрагата: нема осомничен, нема трага, а и неговата надеж полека исчезнува.Се што знаат е дека крупен човек киднапирал девојка на улица во Париз и ја пикнал во бело комбе. Никој не знае кој е киднаперот, никој не знае која е девојката, никој не ја пријавува за исчезната со денови…Енигмата за судбината на Алекс ќе го прогонува Врховен се до горкиот, ужасен крај.

Дополнителни информации

Тежина 0.600 kg